Hjälpmedel:

Boka en guide

Guiderna nedan är auktoriserade Runriketguider.

Marie Hansson
e-post: mariehansson10@hotmail.com
telefon: +46 76 884 80 22, +46 86 56 99 67
språk: Engelska
Övrigt: Auktoriserad Stockholmsguide

Jonathan Olsson
e-post: jonathan.nattoga@spray.se
telefon:+46 76 645 70 75
språk: svenska, engelska
övrigt: Auktoriserad Uppsala-guide och pilgrimsvandringsledare för Pilgrim Vallentuna. 

Alexander Volk
e-post: flamingvikingtours@gmail.com
webb: themostcolorfulguideinstockholm.com
telefon: +46 70 787 87 66
språk: svenska, engelska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Åsa Övrelid
e-post: asaovrelid@hotmail.com
telefon: +46 70 741 59 91
språk: svenska, engelska och norska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Lise Nelzen
e-post: lise@stoex.se
webb: www.stoex.com
telefon: +46 76 945 90 10

Angus Carlsson
e-post: angus.carlsson@gmail.com
webb: www.timetraveltours.se
telefon: +46 73 728 96 70
språk: engelska och svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Chieko Yahagi Lundberg
e-post: info@swepon.com
telefon: +46 70 437 35 89
språk: svenska, japanska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Per Iko
e-post: iko@spray.se
telefon: +46 70 549 10 76
språk: svenska, engelska
övrigt: Historiker, i övrigt specialiserad på militär-, teknik- och kyrkohistoria.

Elisabeth Daude
e-post:elisabeth@daude.se
webb: www.stockholmtourguide.se
telefon: +46 70 840 39 78
språk: engelska, franska, spanska, svenska, tyska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Owe Olsson
e-post: Owe.olsson@spray.se
telefon: +46 73 928 04 60
språk: svenska, engelska

Leif Grönwall 
lgronwall.lgn@gmail.com
telefon: +46 73 684 15 90, +46 868 415 90
språk: svenska
övrigt: Täby hembygdsförening

Marie Cederwall 
e-post: marie_cederwall@hotmail.com
telefon:+46 73 585 86 67
språk: svenska, engelska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Susie de Ciutiis 
e-post: susie.guide@telia.com
telefon: +46 73 027 33 00
språk: svenska, italienska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Mario Delgado 
e-post: mario@delgado.se
språk: spanska, tyska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Maria-Elena Guzman
e-post: guzman.maria.elena@gmail.com
telefon: +46 73 932 66 43
språk: spanska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Eva Harrysson 
e-post: eva@harrysson.com
telefon: +46 70 209 64 13
språk: svenska, engelska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Anna Håkansson 
e-post: guidestockholm1252@gmail.com
telefon:+46 73 657 28 48
Språk: svenska, engelska, spanska
Övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Eva Jaget 
e-post: viator@tele2.se
telefon: +46 70 381 93 22
språk: engelska, hebreiska, polska, ryska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Julie Johansson
e-post julie.j@comhem.se
telefon: +46 739 94 70 09
språk: engelska, kantonesiska, mandarin
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Michael Krobath 
e-post: guidemichael@yahoo.se
telefon: +46 73 252 04 50
språk: engelska, spanska, svenska, tyska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Cecilia Lagersvärd 
e-post: cecilia.lagersvard@live.com
telefon: +46 70 396 00 06
språk: engelska, svenska, tyska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide, auktoriserad skärgårdsguide, Postvägsguide

Cristina Lehnert 
e-post: info@guideservice.se
telefon: +46 73 923 55 79
språk: spanska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Margot Lindeson 
e-post: lindeson.travel@tele2.se
telefon: +46 70 778 24 25
språk: svenska, engelska, spanska, tyska
övrigt: Auktoriserad Stockholmsguide

Astrid McCormack 
e-post: astrid.mccormack@taby.se
telefon: +46 8512 406 69
språk: svenska, engelska

Vera Mulder 
e-post: vera.mulder@telia.com
telefon: +46 70 433 99 97
språk: engelska, franska, nederländska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Miyoko Nordmark 
e-post: sunshine.mn@home.se
telefon: +46 73 512 34 00
språk: japanska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Linda Näslund 
e-post: linda@stockholmourway.com
telefon: +46 708 46 47 26
språk: engelska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Marisa Olsson 
e-post: pampas37@hotmail.com
telefon: +46 70 545 61 17
språk: portugisiska, spanska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Eva Palmqvist 
e-post: eva@walkandtalk.se
telefon: +46 70 682 70 38
språk: svenska, engelska, italienska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Sten Magnus Petri 
e-post: sten.petri@skansen.se
telefon: +46 709 16 46 25
språk: engelska, franska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Marianne Prager 
e-post: marianne@judiskastockholm.se
telefon: +46 70 497 27 83
språk: danska, engelska, hebreiska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Margareta Qvistgaard 
e-post: margareta@qi.nu
telefon: +46 708 75 85 03
språk: svenska, engelska, tyska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide, Postvägsguide och Vallentunaguide

Ljuba Sandberg 
e-post: ljuba.sandberg@gmail.com
telefon: +46 70 755 31 07
språk: ryska, svenska 
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Pia Sandstedt 
e-post: pia.sandstedt@swipnet.se
telefon: +46 70 759 40 50
språk: svenska, engelska, tyska, spanska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Turganova Lööw Alexandra
e-post: atl@blakulla.net
telefon: +46 70 314 17 95
språk: engelska, ryska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Yoko Wastholm 
e-post: yoko@wastholm.com
telefon: +46 70 783 96 96
språk: engelska, japanska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Ewa Victoria Westman 
e-post: stockholmsguide@akenowia.se
telefon: +46 70 859 51 00
språk: engelska, svenska, tyska
övrigt: Auktoriserad Stockholmsguide

Gunlög Öberg 
e-postgunlog.oberg@gmail.com
telefon: +46 736 34 75 88
språk: engelska, spanska, tyska, svenska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Ewa Ögren 
e-post: ewa.ogren@swipnet.se
telefon: +46 70 760 14 75
språk: engelska, svenska, tyska, schweizertyska
övrigt: auktoriserad Stockholmsguide

Sidan uppdaterad den 20 januari 2017